Mesudiyede Elektrik Sıkıntıları Can Yakıyor.
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Mesudiyede Elektrik Sıkıntıları Can Yakıyor.

Mesudiye İlçe Merkezi Ve Köylerindeki Elektrik Kesintisi İlçede Halkın,Esnafın.Öğrencinin Kısacası Mesudiye'de Yaşamını Sürdüren Herkesin Canını Yakmaya Devam Ediyor.

Özellikler Kış Aylarının Gelmesiyle Birlikte Elektrik Kesintisi Mesudiye'de Saatlerce Hatta Gün Boyu Gelmediği Oluyor. Bir Başka Konu İse Elektrik İdaresinin Özelleştirildikten Sonra Daha Fazla Kesinti Olduğu Ve Özel Şirket Elemanlarının Yeteri Kadar İlgilenmesi Halkın Başlıca Sorunu.
Bu Konu İle İlgili Mesudiye'de Yıllarca Görev Yapmış Emekli Tedaş Şefi Zülkefil ŞAHİNYILMAZ'a Ordu Mesudiye Haber Adına Sorular Yönelttik Sağ Olsun Oda Bizi Kırmayarak Sorularımızı Cevaplandırdı.
 
O.O: Kaç Yıldır Tedaş'da Görev Yaptınız.
Z.Ş: 33 Yıl Tedaş'da Görev Aldım 15 Yıl Tedaş Şefi Olarak Görev Yaptım.
 
O.O: Mesudiye Dışında Başka Yerde Görev Yaptınızmı?
Z.Ş: 33 Yıl Mesudiye Dışında Başka Yerde  Görev Yapmadım.
 
O.O: Mesudiye'de Sizin Döneminizde Sürekli Elektrik Kesintisi Oluyormuydu.
Z.Ş: Bizim Dönemimizde Elektrik Kesintisi 5 Dakikadan Fazla Sürmezdi.Şimdiki Gibi Saatlerce Hatta Gün Boyu Kesik Kalmazdı.Çünkü Bizim Zamanımızda Mesudiye'ye Sivas'dan 1 Gölköy'den 2 Enerji Hattı Gelmekteydi.Şimdi İse Gölköy TEM'den (Trafo Dağıtım Merkezi) 2 Enerji Hattını 1'e Düşürüp Ve Sivas'dan Gelen Enerji Hattının İse Mesudiye Bağlantısı Kesilmiştir.
 
O.O: Elektrik İdaresinin Özelleştirilmesi İle İlgili Görüşleriniz Nelerdir.
Z.Ş: Özelleştirildikten Sonra Kalifiye Eleman Yetersizliği Araç Ve Gereçlerin Hatta Malzeme Sıkıntısınız Olduğu Gözlenmektedir. Coğrafi Şartlarda Buna Eklenince Elektrik Kesintisi Olmaktadır Ve Buna Paraler Olarak 24 Personelden 10 Personel Kalmış 57 Köy 3 Belde 1 İlçe Ve Coğrafi Bakımdan Ordunun En Büyük İlçesi Olan Mesudiye Personeline Yetersizdir.
 
O.O: Son Olarak Söylemek İstediğiniz Başka Konu Varmı?
Z.Ş: Özelleştikten Sonra Abonelerin Elektriklerinin Kesilmesi İhbar Namesiz Ve Bildirisiz Kesildiği Parayı Yatıran Abonelerin Elektriğinin Geçikmeli Açıldığı Ve Kesim Ekibinin Gölköy'den Geldiği İçin Halkımız Mağdurdur.
Mesai Saati Dışında Kesilen Orta Gerilim Hatlarını Her Ne Kadar 186'ya İhbarlı Bildirmemize Rağmen 2 Saat Veya 3 Saat Gibi Bir Zaman Kaybı Olduğu Yetkili Ve Görevlilerin Bu Duruma Duyarsız Kaldığı Çalık Yedaş'cada Mağlumdur.
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim