Yurt Öğrencileri Çok Memnun
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Yurt Öğrencileri Çok Memnun

Mesudiye Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri'ne Mesudiye'de Okumanın Ne Gibi Zorlukları Olduğunu Ne Gibi Kolaylıkları Olduğunu Ve Kredi Yurtlar Kurumundan  Memnun Olup Olmadıklarını Araştırmak İçin Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri İle Tatlı Hoş Bir Sohbet Yaptık.Öğrencilerimize Çeşitli Sorular Yönettik Onlarda Bize Cevapları İle Aydınlatmaktan Kaçınmadılar.

Mesudiye'de Okumanın Ne Gibi Zorlukları Ne Gibi Kolaylıkları Var?
 
H.Karaağaç: Mesudiye Öğrenci İçin En İdeal Yer Kesinlikle Herkese Tavsiye Ederiz. Çünkü Mesudiye Halkı Genci Yaşlısı Öğrenciye Sahip Çıkıyor Ve Desteklerini Esirgemiyorlar. Zorluk Derecesine Geldiğimizde İse Biraz Zorlukları Olacak Tabikide Kış Çok Zor Geçiyor Mesudiye Bu Allahın Takdiri Yapacak Bir Şey Yok,Mesudiye'nin Bir Başka Sorunu İse Sağlık Ve Ulaşım Bu Sadece Öğrencinin Değil Mesudiye Halkınında Sorunu Sanırız.
 
Mesudiye Kredi Yurtlar Kurumunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz? Görüşleriniz Nelerdir? Ev İle Yurt Arasında Ne Gibi Fark Var?
 
M.Karakaya: Kredi Yurtlar Kurumu Mesudiye Yurdu 114 Kız 114 Erkek Olmak Üzere Toplam 228 Kapasite İle Yüksek Okulda Öğrenim Gören Öğrencilere Hizmet Vermektedir. Barınma,Beslenme Ve Kredinin Dışında Öğrencilerin Kişisel Gelişimlerine Katkı Sağlamak Ve Birlik  Beraberlik,Kardeşlik Duygularını Pekiştirmek İçin Sosyal,Sportif Ve Kültürel Faaiyetler De Yapılmaktadır.
 
 
E.M.Şahinyılmaz: Yurtta 24 Saat Kesintisiz Sıcak Su,Sürekli Olarak Kalorifer Hizmeti,Her Hafta Öğrencilerin Nevresim Ve Çarşaf Takımları Değiştirilmektedir.Öğrencilerin Özel Olarak Çamaşırları Kuruma Ait Makinalarda Ücretsiz Olarak Yıkanmaktadır. 20 Tonluk Yedek Su Tankı olduğundan Su Kesintisi Olması Durumunda Öğrenciler Etkilenmiyor.Ayrıca Yurtta Jeneratörün Olmasından Dolayı Elektrik Kesintisinden Etkilenme Olmuyor.
 
C.Arslan: Yurt Müdürlüğü Tarafından 2012-2013 Öğretim Döneminde 17 Adet Sportif Ve Kültürel Faailyet Planlanmış Ve Yapılmaktadır.Bunların Bazıları Futbol Turnuvası,Veleybol,Basketbol,Müzikli Eğlence,Masa Tenisi,Satranç, Sinema Günleri,Bilek Güreşi,Dart Yarışması,Gezi Ve Kızlar Arası Penaltı Yarışması Gibi Faaliyetler Yapılmaktadır.
 
H.Karağaç:  Ayrıca Yurtta 24 Saat 2 Noktada 8 Kamera İle Güvenlik Hizmeti Verilmektedir.Yurtta Barınan Öğrencilere Günlük Olarak 6,70 Tl Kahvaltı Yemek Yardımı Yapılmaktadır. Sabah Kahvaltısında Yaklaşık 20 Çeşit,Akşam Yemeğinde İse 6-7 Çeşit İçerisinde 4 Çeşit Tabldot Yemeği Verilmektedir.Öğrenciler 4 Çeşit Yemeği 50 Kuruş Vererek Almaktadır.Yemekler Son Derece Hijyen Şartlarda Yapılmakta, Kullanılan Tüm Ürünler Müdürlük Tarafında Sürekli Kontrol Edilmektedir.
 
 
M.Karakaya:  Genel Temizlik İse Yurt Sürekli Temizlenmekte Banyo Ve Wc'ler Günde 4--5 Defa İlaçlı Su İle Yıkanmakta Ve Dezenfekte Edilmektedir . Ögrenci Odalarının Temizligi Yapılmaktadır Yurtta Ayrıca 24 Saat Kesintisiz İnternet Hizmetide Verilmektedir.
 
C.Arslan:  Yurtta Barınan Ögrencilerin Memnuniyetinden Anlaşılacagı Gibi Yurt Personeli Üstün Bir Gayret Ve Özveri İle Görev Yapmaktadır.Başta Yurt Müdürümüz Muzaffer AYAZ Olmak Üzere Öğrencilerin Sorunları Ve Sıkıntılarıyla Birebir İlgilenmekte Ve Çözüm Bulmaktadırlar. Mesudiye Halkı İle Öğrenciler Arasındaki İlişkileri Nasıl Değerlendiriyorsunuz.
 
E.M.Şahinyılmaz:  Mesudiye'de Yaşamını Sürdüren  Yaz Kış Burada Kalan Gerek  Esnaf Gerek Abiler Gerek Genç Arkadaşlarımız Bize Her Türlü Desdekde Bulunuyorlar.Bizde Onların Desteklerini Geri Çevirmeden Okumamızı Sürdürüyoruz.
 
Okuldu Maddi Durumu Olmayan Arkadaşlar Olabilir Elbetde Vardır,Bunlara Arkadaşlarınız Olarak Bir Destek Sağlıyormusunuz?
 
M.Karakaya:   Bizde Öğrenciyiz Bizim'de Durumumuz Ortada Böyle Arkadaşlarımız Elbette Var Bunları Tespit Ettiğimiz Zaman Yurt Müdürümüze İletiyoruz. Daha Öncede Söylediğimiz Gibi  Bize Bir Anne, Bir Baba, Bir Abi Bazende Bir Arkadaş Gibi Yaklaşıyor Ve Neler Yapabiliriz  Nasıl Destek Oluruz Diye Araştırıyoruz Gerekirse Mesudiyeli İş Adamlarımızdan Bazen Destek Alıyoruz Gerekirse Yurtta Görevli Memur Abilerden Ablalardan Maddi Destek Alarak Durumu Olmayan Arladaşlara Destek Oluyoruz.
 
Son Olarak Mesudiye Meslek Yüksek Okulunu Tercih Edecek Arkadaşlara  Söylemek İstediğiniz Bir Şey Varmı?
 
C.Arslan:    Okumayı Tercih Eden Herkese Sesleniyoruz Okumanın Yaşı Olmaz Bazen Okumak İçin Şartlarda El Vermesi Lazım Onun İçin Mesudiye İlçesi Bulunmaz Bir Nimet Diye Değerlendiriyoruz.Mesudiye İlçesi Küçük,Sakin,Şirin Ve Sıcak Kanlı İnsanlar İle Dolu Bir İlçe Ve Okumak   İçin Çok İdeal Bir Yer Olduğunu Düşünüyoruz.
 
OrMesha / Onur Okutan 
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim