Genel Asayiş Uygulaması Yapıldı
Haber Kategorisi: Ordu -- Haber Sahibi:
Genel Asayiş Uygulaması Yapıldı

 

Vali Orhan Düzgün, genel güvenlik ve asayişi sağlamak, muhtemel olayları önlemek, halkın güvenlik içinde yaşadığı duygusunu pekiştirmek amacıyla, vatandaşlarımız üzerinde rahatsızlık ve huzursuzluk yaratmayacak taktik ve düzen içerisinde İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde “Genel Asayiş Uygulaması” yapıldığını bildirdi.
 
“745 Personel Genel Asayiş Uygulamasına Katıldı”
 
Vali Düzgün, 15 Şubat 2013 günü, 19.00 ile 21.00 saatleri arasında İl Merkezi ve 18 İlçede, polis sorumluluk bölgesinde yapılan uygulamada, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, SGK İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve İl Halk Sağlık Müdürlüğünden 85 personel ve 660 Emniyet personeli olmak üzere toplam 745 personelin görev aldığını söyledi.
 
“755 Araç, 3.836 Şahıs Kontrol Edildi”Yapılan uygulamada, 459 umuma açık yer, 755 araç ve 3.836 şahısın kontrol edildiğini belirten Vali Düzgün, “Yapılan kontrollerde, 3 adet kesici delici alet, 3 adet ruhsatsız tabanca, 60 adet dolu fişek, 1 kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği elde edilmiştir” dedi.
 
“21 İşyerine İdari İşlem Yapıldı”Vali Orhan Düzgün, 4 işyerine sigortasız işçi çalıştırmaktan SGK görevlilerince, 4 işyerine Vergi Usul Kanuna aykırı hareketten Maliye görevlilerince, 2 işyerine genel temizlik kurallarına uyulmadığından, 6 işyerine ruhsatsız işyeri açmaktan Belediye Zabıtasınca, 2 işyerine yaşı küçük çocuk bulundurmaktan ve 3 işyerine kapalı yerde tütün mamulü tükettirmekten Emniyet görevlilerince olmak üzere toplam 21 işyerine idari işlem yapıldığını ifade etti.
“5 Araç Trafikten Men edildi, 50 Araca Para Cezası uygulandı”Emniyet görevlilerince, 2 şahsa kapalı yerde tütün mamulü tüketmekten, 12 şahsa aranması olduğundan, 3 şahsa kesici ve delici alet taşımaktan, 3 şahsa ruhsatsız tabanca bulundurmaktan, 1 şahsa ruhsatsız av tüfeği ve kurusıkı tabanca bulundurmaktan, 1 şahsa görevli memurun görevini engellemekten dolayı olmak üzere toplam 22 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığını kaydeden Vali Düzgün, 5 aracın trafikten men edildiğini, 50 araca ise para cezası uygulandığını sözlerine ekledi.
 
Kaynak:http://www.orduyorum.com
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim