8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 

“Modern toplumlarca benimsenmiş birçok düşünce ve inanışa göre, bir toplumdaki gelişmişlik seviyesini anlamadaki en basit ve gözlemlenmesi en kolay olgu, o toplumun kadınlara ve kadın haklarına verdiği değerdir. Kadın cinayetlerinin ve kadına karşı şiddetin bu kadar yoğun olduğu ülkemizde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kadına yönelik ayrımcılığın, şiddetin, suistimalin önlenmesi için her günden daha güçlü dile getirilmesi gereken gün olmasını diliyoruz.
 
 
Emek, demokrasi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, daha doğrusu insanca yaşama talepleri canlarına mal olanların kazanımı olan 8 Mart, emek veren ve karşılığını almak için mücadele eden, temel hak ve özgürlükleri için savaşan kadınlarımızın farkındalık yaratmak adına; toplumun her alanındaki cinsiyet eşitsizliğini hatırlatma günü olmalıdır.
Kurtuluş Savaşı’nda emperyalistlere karşı cephede, mevzilerde mücadele eden kadınlarımızın, Anadolu'nun dört bir köşesinde ezilen ve sömürülen kadınlarımızın, emekçi kadınlarımızın toplumda hakettikleri değeri bulması için seslerini duyurduğu bu günün oldukça değerli olduğunu düşünüyorum.
Kadınlarımızın herhangi bir ayrımcılık ve şiddet olmadan insanca yaşayabilecekleri, daha güzel bir geleceğe, umuda ve mutluluğa sahip olması dileklerimiz ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor saygılar sunuyoruz.“
 
Ordu Mesudiye Haber Ajansı Ailesi
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim