İstiklal Marşı
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
İstiklal Marşı

 

"Türk Milleti'nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 92.yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. İstiklal Marşımız milli mücadele ruhunu, Türk milletinin vatan ve bayrak sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Türk Milletinin dünyaya bildirisi olan İstiklal Marşımız aynı zamanda bağımsızlığımızın da tescilidir. 
 
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından milli mücadelenin devam ettiği bir dönemde kaleme alınan bu mısralar, inancımızı yükselterek zaferi müjdelemiştir. Milletimizin en büyük değerlerinden bir tanesi olan Mehmet Akif Ersoy vatanseverliği, bağımsızlık aşkı ve milletimizin hislerine tercüman olan şiirleriyle gönüllerde taht kurmuştur. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Ulusumuzun ortak değeri olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 92. yılını kutluyor, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz"
 
Ordu Mesudiye Haber Ajansı
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim