Sözcü muhabirinin koruma engeline kınama
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Sözcü muhabirinin koruma engeline kınama

 

İÇİŞLERİ eski Bakanı İdris Naim Şahin'in Ordu'da katıldığı bir programı takip etmek isteyen Sözcü Gazetesi Ordu Muhabiri Ayşen Türkmen'e korumalar müdahale etti.


Şahin, dün akşam Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Ordulu şair Dursun Ali Akınet'in 50'inci sanat yılı kutlama etkinliğine katıldı. Burada programı takip etmek isteyen Sözcü Gazetesi Ordu Temsilcisi Ayşen Türkmen, eski bakan İdris Naim Şahin'in korumaları tarafından engellenerek dışarı çıkarılmak istendi. Tartışmanın büyümesi üzerine korumalar Ayşen Türkmen'i salonun dışına çıkardı. Daha sonra korumaları atlatan Ayşen Türkmen tekrar salona girerek basın mensuplarına ayrılan bölümde programı takip etti.

GAZETECİLER DERNEĞİ KINADI

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu ise, Ayşen Türkmen'e yapılan müdahaleyi kınadı. Dernek Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

"Gazeteci arkadaşımız Ayşen Türkmen in Ordu Valiliği’nin daveti üzerine gittiği Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde görevini ifa etmek isterken İçişleri eski Bakanı Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin'in koruması ve danışmanı tarafından engellenmesi üzücü olduğu kadar oldukçada düşündürücüdür. Gazeteci kamu görevini yerine getirmektedir. Kamu adına görev yapan Ayşen Türkmen'in daha öncede aynı koruma tarafından görevini yerine getirirken aynı hareketlere maruz kaldığı bilinmektedir. Bu yaşanan olayların İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in bilgisi dışında olduğunun umut eder ve bir daha yaşanmaması için gerekli adımları atmasını kendisinden beklemekteyiz. Gazeteci ve bir bayana karşı devletin gücünü kullanan bu kişileri kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, arkadaşımız Ayşen Türkmen'e de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Kaynak: http://orduflash.com/

Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim