YURTKURDAN MEHMET AKİF ERSOYU ANMA GECESİ
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
YURTKURDAN MEHMET AKİF ERSOYU ANMA GECESİ

 

KREDİ VE YURTLAR KURUMU MESUDİYE YURT MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 92.  YILDÖNÜMÜNDE   YURT ÖĞRENCİLERİNE ANMA GECESİ DÜZENLENDİ.
GECEDE KONUŞMA YAPAN YURT MÜDÜRÜ MUZAFFER AYAZ “İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLETİMİZİN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ ANLATAN EN BÜYÜK DESTANDIR. MİLLİ MARŞLAR HEM YAZILDIĞI DÖNEMLERİ HEM DE MİLLETİN  KARAKTERİNİ,RUHUNU YANSITIR.  İŞTE  BİZİM  MİLLETİMİZİNDE  EN BELİRGİN ÖZELLİĞİ MİLLİ MARŞIMIZIN ADINDA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ İSTİKLALDİR YANİ HÜRRİYETİNE DÜŞKÜNLÜĞÜDÜR.
12 MART 1921 TARİHİNDE KABUL EDİLEN İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLETİMİZİ  BÜTÜN  YÖNLERİYLE   VE ÖZELLİKLERİYLE DÜNYAYA ANLATAN ESERDİR.” DEDİ. YURT MÜDÜRÜ MUZAFFER AYAZ DAHA SONRA İSTİKLAL MARŞININ NASIL YAZILDIĞINI VE MECLİS TARAFINDAN NASIL  KABUL EDİLDİĞİNİ GENİŞ BİR ŞEKİLDE ANLATTI.
YURT MÜDÜRÜ MUZAFFER AYAZ’IN BU GENİŞ ANLATIMINDAN SONRA İSTİKLAL MARŞIMIZIN  YAZARI MEHMET AKİF ERSOY HAKKINDA VE MARŞI YAZMA AŞAMASINDA YAŞADIKLARININ ANLATILDIĞI SLAYTLAR  VE FİLMLERİN  YURT ÖĞRENCİLERİNE GÖSTERİMİ YAPILDI.ÖĞRENCİLERİN KATILIMININ YÜKSEK OLDUĞU VE DUYGU YOĞUNLUĞU YAŞANDIĞI ANMA GECESİ MEHMET AKİF ERSOY  RAHMET,ŞÜKRAN VE MİNNETLE TEKRAR  ANILDI.
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim