Eğitimler Mesudiye ve Gölköy\'de Sürdü
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Eğitimler Mesudiye ve Gölköy\'de Sürdü

 

Ordu Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nca kabul edilen "Paydaş Yönetim Projesi" kapsamında Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nce verilen seminerin dördüncüsü; Mesudiye, Gölköy ve Gürgentepe’de gerçekleştirildi.
İlk olarak Mesudiye’de gerçekleştiren seminerin açılış konuşmasını Mesudiye Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem SARIGÜL yaptı.
 
 Sonrasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami AYDIN bir konuşma yaptı. AYDIN konuşmasında öncelikle seminere katılım gösteren herkese teşekkür ederek, saygı ile selamladı.
 
Proje hakkında bilgiler veren AYDIN Paydaş Yönetim Projesinin bir ihtiyaçtan ortaya çıktığını belirterek: “İdare olarak yapmış olduğumuz işlerin ne kadar uzun süre korunup ne kadar süre muhafaza edilebildiği;  işin niteliğine ve tekniğine uygun olarak ne kadar doğru yapılabildiği noktasında hizmeti alan kişiler olan muhtarlarımız ile zaman zaman bir araya gelmemizin zorunlu olduğunu gördük. Günümüzde artık hizmeti veren kurumlar ile hizmeti alan kurumların bir araya gelerek karşılıklı işbirliği ile bu hizmetlerin yerine getirilmesi noktasına gelinmiştir. Buna da yönetişim deniliyor. Yani tek taraflı yukarıdan aşağıya emir ve talimatların verildiği değil, hizmeti alan vatandaşımızın görüş ve düşüncelerinden faydalanmak ve onlardan istifade etme ile ortak karar alma sürecidir. Biz de burada yaptığımız hizmetleri sizlere anlatıp, görüş, öneri ve düşüncelerinizi almak istiyoruz.” Dedi.
 Sonrasında Gölköy’e geçen heyet burada Gölköy ve Gürgentepe’den gelen muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya geldi.
 Gölköy Muhtarlar Derneği Başkanı Hamza GÜNAY’IN açılış konuşmasının ardından;
 
Sırasıyla; İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Mustafa ÖZKAN “İçme suyu tahlilleri ve klorlama, toprak tahlillerinin alım yöntemleri, içme suyu ve kanalizasyon tesislerinin bakımı, onarımı ve işletme sorumlulukları.”,
 
 Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Personeli İnşaat Mühendisi Cem ÖZTÜRK “Köy yollarının bakımı ve korunması ile köy yol ağları.”,
 
İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Bülent GÜL “Köylerde yapılaşma, tarihi eserlerin korunması temel afet bilinci.” konularında birer sunum yaparak, katılımcıların sorularını yanıtladılar.
 
Kaynakhttp://www.orduozelidare.gov.tr/
 
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim