BELEDİYELER PROTOKOL YAPTI
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
BELEDİYELER PROTOKOL YAPTI

 

Mesudiye Belediyesi İmar Revizyon Planı Pendik Belediyesiyle yapılan protokolle tamamlandı.
15.03.2013 Cuma günü Pendik Belediyesi Meclis salonunda yapılan protokol imza törenine Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Pendik Belediye Meclis Üyesi Bahattin Yaman, Pendik Dolaylı Oba Mahalle Muhtarı Yılmaz Yaman katıldı.
 
Konuyla ilgili konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin şu açıklamalarda bulundu: “Sayın Başkanım değerli üyeler, Pendik Belediyesiyle ortaklaşa hazırlanan Mesudiye’mizin imar, iskan ve revizyon planlarının yapımında Mesudiyelilerinde çok önemli katkıları var. Belediyemizin belediyelerle iş birliği programları oluyor. Bu da en doğru yaptığımız işerden biri. Çünkü bir işin planı varsa onun istikbali daha parlak daha doğru yönetilebilir ve ilçeye katkı sağlayacak. Bu anlamda Belediye Başkanımız İsa Bey ve bu işe destek veren Pendik’deki Mesudiyeli dostlarımızın çok büyük katkısı var. Meclis üyemiz Bahattin Yaman ve Yılmaz Yaman beylerin de desteklerini hatırlatmakta yarar görüyorum. Pendik belediyesi olarak kardeş Mesudiye belediyesi ile imkanlarımızı paylaşmak bizim için de memnuniyet göstergesi. Ümit ediyorum ki ülkemizin ilçelerinde Mesudiye’nin ayrı bir yeri olur. Mesudiye’nin gelişmesinde, güzelleşmesinde bizlerin de katkısı olursa hepimizi bahtiyar sayarız. Mesudiye için, Pendik için, ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.” 
 
Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül de yaptığı konuşmada şunları aktardı: “Öncelikle Pendik Belediye Başkanımız Kenan Şahin Beye teşekkür ediyorum. Taşrada bulunan ilçemiz büyük göç vermiş. İlçemiz küçük bir belediye olması hasebi ile öncelikle imar planlarını yapmak, ortaya çıkarmak büyük külfet isteyen bir iştir. Hemşerimiz olan Bahattin Yaman Bey Pendik Belediyesi Meclis Üyesi onun girişimleriyle ve Pendik Belediye Başkanımızın büyük öz verisiyle, Mesudiye’mizin imar, revizyon planını bu gün tamamladık ve protokolü hep birlikte imzaladık. Mesudiye merkezimizin Bahçe Mahallesi, Müslüm Sarıca Mahallesi ve Tavara Mahallesini kapsayan imar, revizyon planımızda Mesudiyemizin 2005 yılında yapılmış olan plan vardı. Fakat bu plan öyle üstün körü yapılmıştı ki ilçe merkezinden 30 metrelik alan yola gidiyordu. Hemen hemen tarihi binalarımızın bir çoğu yok olmak üzere idi. Yeni yapılan imarla birlikte bu sıkıntı ortadan kalkmış oldu ve Mesudiye’mizin yeniden yerleşim yerleri alt yapı çalışmaları tamamen bu planda yeniden planlandı. Sıkıntılarımızı ve hiçbir vatandaşımızı etkilemeyecek bir şekilde düzenleyerek bu günkü imza noktasına getirdi. Mesudiye belediyesi olarak tüm kurumlardan görüşmelerimiz aldık ve sonuçlandırdık Bu protokol sonunda da inşallah Nisan ayı belediye meclis toplantımızda Mesudiyemiz’e getirerek Mecliste onaylandıktan sonra yürürlüğe girmiş olacak. Bu konuda emeği geçen Pendik Belediye Başkanımız Kenan Şahin Beye tekrar teşekkür ediyorum. Mesudiye’mizin imarı olmasa olmazlarındandı. İlçemizin kalkınması için imarın muhakkak yapılması gerekiyordu. İki yıldır büyük bir gayretle bu güne geldik ve sonuç aldık.İmar, revizyon planımızın Mesudiye’mize, Ordumuza hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyor, Pendik Belediye Başkanımız Kenan Şahin Bey'e Mesudiyeliler adına teşekkürlerimi sunuyorum”
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim