ONUR OKUTANIN MESUDİYE SİYASETİ GÖZLEMLERİ
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
ONUR OKUTANIN MESUDİYE SİYASETİ GÖZLEMLERİ

 

Ordu’nun büyükşehir olmasının ardından Mesudiye’nin 3 Beldesi (Yeşilce,Topçam,Üçyol) kapanmış durumda ve Mesudiye’nin geleceği bu seçime bağlı gibi duruyor Mart 2014 seçimleri 1 seneden az bir zaman kalmış durumda Mesudiye’de belediye başkanlığı aday adayları boy göstermeye başladılar,siyaset de hız kazanacak gibi görünüyor. Ordu büyükşehir belediye başkanları şimdiden yeni dönem için adaylığını açıklarken, kapanan 53 belde belediye başkanlarından bazıları ise ilçelerde aday olmak için hazırlıklara başladı.
Ordu merkezde ise mahalli seçimler hem Altınordu Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak yapılacak.
Mesudiye Belediye Başkanlığı için CHP’de en önemli adaylar boy gösteriyor Topçam Belediye Başkanı Syn. Erhan KÖLEOĞLU Ve Yeşilce Belediye Başkanı Syn. Fevzi ÜNAL en büyük favoriler arasında gösteriliyor. Chp'nin diğer bir adayı ise Başbakanlıktan emekli Kemal ÖZGÜL. Ankara’dan çıkacak karar hangisinin aday olacağını gösterecek.MHP kulislerinde ise Muammer ÖZER’in ismi ön plana çıkıyor. Mhp’nin diğer bir adayı ise yıllardır Mesudiye’de esnaflık yapan Hasan AÇIKGÖZ yani bu seçimde aday adayı hem Chp’de hem Mhp’de Oldukça fazla
Ak Parti’de ise durum biraz daha net gibi duruyor mevcut Belediye başkanı Syn. İsa GÜL seçim öncesi en büyük favori.Birde adaylığı söz konusu olan fakat partileri belli olmayan sürpriz isimler  Mesudiye’nin gündemi çalkalıyor Necmi DEMİR partisi belli olmayan fakat güçlü adayların başında geliyor.
Mesudiye’de durum bundan ibaret Belki de yeni genç isimler de gündeme gelecektir, bilinmez ama bir şeyden eminim ki; Ordu’nun Büyükşehir olmasında çok büyük emeği olan Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL’ün seçimler öncesi tekrar favori olmasıdır.
Bir diğer taraftan bakarsak, Mesudiye’nin Belediye başkanlığı seçimi, Mesudiye seçmeninin farklı özelliklerini de ortaya net olarak koyacak.
Çünkü önceki seçimlerde Mesudiye Belediyesi için sadece Merkez ve mahalleler oy kullanırken, önümüzdeki seçimlerde Mesudiye Belediyesi için merkez ve merkeze bağlı köyler, Mesudiye Belediyesi için oy kullanacak.
Her yönden zevkli çekişmeli bir seçim olacağı kesin gözüküyor.
Yalnız siyasi partilere ve aday olmayı düşünen siyasilere bir önerim olacak:
Demokratik ülkelerde herkes her yere aday olabilir ama dünyanın hiçbir ülkesinde sadece parası var diye kimse kendinde siyaset yapma hakkını görmez, göremez.
Her fırsatta “ Mesudiyeyi Mesut günler bekliyor” diyoruz.
Akdeniz-Karadeniz yolunun Mesudiye’den geçmesi,Mesudiye’ye yapılacak Toki konutları,gibi yatırımları devam eden, yüz yıllık bir tarihi olan, Ordu’nun yüz ölçümü açısından en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyan bu şehre hizmet etmeye aday olmak için, önce yeterli bilgi birikiminiz olması gerekir.
Özellikle vizyon sahibi, bilim ve teknolojinin getirdiklerini iyi analiz edebilen, çağa ayak uydurabilen ve Mesudiye’nin kalkınmasına katkı sağlayacak olan insanların Belediye Başkanı olması gerekir.
Siyasi partilerin de adaylarını buna göre iyi analiz edip, Mesudiyeyi gerçekten bu yükün altına girebilecek kişilere emanet etmesini temenni ediyoruz.
Bu benim değil, aslında Mesudiyelilerin sesidir.
Öncelikle herkes aynada kendisine bakmalıdır.
Çok şey istemiyoruz.
Sadece, adayların layıkıyla seçilmesini istiyoruz.
Ve ayrıca Mesudiye Belediye Başkanı Aday Adaylarını Diyeceğim Son Söz;
“İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”
“Nehirlerimizin üstündeki köprüler yıkılmış olabilir, köprüler yeniden inşa edilebilir, ancak önemli olan halkımızın gönüllerindeki köprüleri inşa etmektir.”
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim