TOPÇAM TÜRKİYEDE BİR İLKE İMZA ATTI
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
TOPÇAM TÜRKİYEDE BİR İLKE İMZA ATTI

 

Mesudiye İlçesi Topçam Beldesi Belediye Başkanı Erhan Köleoğlu,  Beldenin Cadde ve Sokakları’nın adlarını Belediye Meclis kararı ile değiştirdi.Yapmış oldukları isim değişiklikleri ile bir ilke imza attıklarını kaydeden Topçam Belediye Başkanı Erhan Köleoğlu gazetemize yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Topçam yapmış olduğu isim değişikliği ile Türkiye'de bir ilk’e imza atmıştır.
 
Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılında Cumhuriyet yönetimini bizlere armağan etmiştir. Bu uğurda büyük savaşlar yapan Atatürk ülkesinin refaha ulaşması ve yabancıların sömürgesi olmaması için büyük çabalar sarf etmiştir.Bizler Türkiye cumhuriyetinin evlatları olarak ona çok şey borçluyuz. Atatürk sevgisi Cumhuriyet sevgisi ile eşdeğerdir; çünkü dünyada hala en geçerli olan yönetim şeklini bizlere büyük önder kazandırmıştır.Atatürk için Cumhuriyet yönetimi tüm yönetim biçimlerinden üstündür.” Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır” diye başlayan ve hepimizin bildiği o önemli sözü de bu yüzden söylemiştir.
 
"Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir."diyen Atatürk bu tespitinde yanılmamıştır. Çünkü özgürlüğü özellikle de fikir özgürlüğü ve hürriyeti içeren tek yönetim şekli cumhuriyettir ve bu Türk halkının karakterine çok uygundur.Atatürk'ü sevmek cumhuriyeti sevmek ve benimsemektir. İsim değişikliğine oy birliği ile karar veren Topçam Belediye Meclis üyelerine ve isim değişikliği konusunda bizlere destek veren Topçam halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”
 
Topçam Belediye Meclis üyeleri ile alınan kararla yapılan değişiklikle yeni cadde ve sokak isimleri şöyle:Çambaşı Caddesi’nin ismi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Durgunlu Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Çam yanı Caddesi, İnönü Caddesi, Cami Caddesi, Mevlana Caddesi, Belediye Meydanı olarak kullanılan alana ise  Topçam Belediyesi’nin kurucusu olan Enver Köleoğlu meydanı isimleri verildi.
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim