Mesudiyede 23 Nisan coşku ile kutlandı
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Mesudiyede 23 Nisan coşku ile kutlandı

 

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Mesudiye Çok Programlı Lisesi Önünde resmi tören ile devam etti.
 
Kutlamalarda Mesudiye Kaymakamı Taner Bolat,  Mesudiye  Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye  İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Engin Burak Mindivanlı, halk ve öğrencilerin bayramını kutladı.Törende günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Mesudiye Milli Eğitim Müdürü Atilla Arıcan, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Atatürk tarafından tüm çocuklara armağan edilmesinin Cumhuriyet nesillerine Atatürk'ün verdiği önemin de bir göstergesi olduğunu ifade eden Arıcan, “23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir.
 
Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.Türk Milleti'nin, yarınları da en güzel şekilde görebilmesi için yarınların teminatı, geleceğimizin garantisi olan Türk çocuklarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulduğu günü bayram olarak hediye etmiştir. Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta, tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Dünya Milletlerinin bu çağrıya kulak vermeleri, insanlık aleminin hiçbir zaman savaş kan ve acı görmemesi dileğiyle, tüm çocuklarımız ve siz kıymetli misafirlerimizin bayramını kutlar, saygılar sunarım” dedi.
 
Programda Mesudiye Anaokulu 4 yaş grubu "Çayda Çıra" Oyunu, 5 yaş grubu "Karadeniz Oyunları" 1'inci sınıflar "Gangnam" Oyunu ile 2'inci sınıflar ise " Ankara Oyunları " ile programa neşe kattılar. Şiir Dinletisi ve günün anlam ve önemi belirten konuşmalarda yer aldı. Program Folklor oyunları ile devam etti. Programın bitiminde Anaokulu 4 yaş gurubu  resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. 
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim