MYO Kan Bağışında Birinci
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
MYO Kan Bağışında Birinci

Türk Kızılayı’nın Türkiye çapında bütün üniversitelerde düzenlediği “Hedef 25 Projesi” kan bağışı kampanyasına Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksekokulu büyük duyarlılık gösterdi.

 
Türk Kızılayı’ndan edinilen bilgilere göre Mesudiye MYO bu kampanyada en çok kan veren meslek yüksekokulu olarak ODÜ Fakülte ve Meslek Yüksekokulları arasında birincisi oldu.
 
Ordu Kızılay Kan Merkezine bağlı gezici kan toplama ekibi, Mesudiye Meslek Yüksekokulundaki kampanyada, akademik ve idari personelin yanı sıra kan bağışında bulunmak isteyen öğrencileri sağlık kontrolünden geçirdikten sonra sağlık sorunu bulunmayanların kan bağışlarını kabul etti.
 
Öğrencilerin kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini belirten Mesudiye MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Cemal Fırat ŞEN, kan bağışına dikkat çekerek önemli olan birinci olmak değil güzel işlerle anılmak dedi ve böylesine duyarlı bir projede en çok kan bağışı yapan birim olarak birincilik unvanını Mesudiye MYO’ya getiren akademisyenlere, idari personele ve öğrencilere teşekkür etti.
 
Bir ünite kanın üç hayat kurtarabileceğine değinen Öğr. GÖR. Cemal Fırat ŞEN takdire şayan bir sorumluluk örneği ile Türk Kızılayı’na 52 ünite kan bağışlandığını ifade etti ve bu oranın da Mesudiye MYO öğrenci nüfusuna göre oranlandığında, % 28’lik bir katılım oranı ile Ordu Üniversitesi birimlerinde en yüksek kan bağışı kampanyasının gerçekleştirildiğini belirtti.
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim