Mesudiye Tarihi Anlatılıyor.
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Mesudiye Tarihi Anlatılıyor.

 

Mesudiye'de Yaşayan Gençler Ve Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksek Öğrencileri Birlik Beraberliğin En Güzel Örneğini Mesudiye'de Yaşıyorlar. Mesudiye’de Yaşayan Gençler Ve Mesudiye Myo Öğrencileri Her Hafta Sonu Mesudiye'nin Tarihi Yerlerini Gezerek Hem Mesudiye'nin Tarihini Öğreniyorlar Hemde Boş Zamanları  Doğa'da Geçirmenin Mutluluğunu Yaşıyorlar.

Mesudiye Meslek Yüksek Okulunda Memur Tamer FURUNCU Önderliğinde Mesudiye Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri,Onur OKUTAN Önderliğindede Mesudiye Gençleri Pazar Günlerini Doğada Ve Mesudiye'nin Tarihi Yerlerini Gezerek Güle Oynaya Yaşamanın Tadını Çıkarıyorlar.

Bu Tür Gezilerin Ne Amaç İle Yapıldığını Temsilcilerimiz Bizlere Anlatmaktan Kaçınmadılar;

Tamer FURUNCU( Mesudiye Meslek Yüksek Okulunda Memur): Ben Aslen Trabzon Vakfıkebirliyim Yaklaşık 2.5 Senedir Ordunun Şirin İlçesi Mesudiyede Memurluk Yapıyorum.Doğayı Seven Biri Olduğum İçin Sürekli Memur Olmadan Önce Öğrencilik Yıllarımda Dahil Olmak Üzere Doğa Yürüyüşlerine Çıkardım. Başka İllere İlçelere Doğa Gezilerine Çeşitli Doğa Klüpleri İle Katılırdım. Mesudiyeye İlk Geldiğim Yıllarda Buranın Ne Kadar Güzel Bir Doğası  Ve Tarihi Bir İlçe Olduğu Araştırdım Buraları Gezmek Görmek Ve Dostlarım İle Paylaşmak İstedim. Tabiki Yeteri Kadar Fazla Şansım Olmadı  Çünkü Mesudiye'de Bütün Bunları Yapmak İçin Sadace 3 Ayımız Oluyor Çünkü Bütün Doğa Güzellikleri Sadece Haziran,Temmuz,Ağustos  Aylarında Görebiliyoruz. Mesudiye Ordunun Yüz Ölçümü Açısından En Büyük İlçesi Ve Bütün Mesudiyeyi Tek Gezme  Şansım Olmadığını Anladım Onun İçin Sosyal Medyada Pazar Günü Gideceğim Yerleri Yazıyorum Pazar Günü Sabah Gitmek İçin Haraket Ettiğimde Bakıyorum Mesudiye Meslek Yüksek Okulundan Öğrencilerde Bana  Eşlik Etmeye Başladılar Bende Mesudiyeyi İyi Bile Bir Arkadaş İle Bunu Gelenek Haline Getirmek İstedim.Hafta Başından Nereye Nasıl Gideceğimizin Planını Yapıyoruz Ve Sosyal Medyadan Öğrencilere Duyuruyoruz Yaklaşık 15 Kişilik Bir Öğrenci Grubuna Mesudiye Gençliğide Eşlik Ediyor Mesudiyenin Doğasını Ve Tarihi Yerlerini Tanıyoruz.

Onur OKUTAN (Mesudiye Basın): Ben Doğma Büyüme Mesudiyeliyim 24 Yaşındayım Mesudiyede Gitmediğim Görmediğim Yer Çok Azdır. Bu gezilerde başlıca amacımız, Mesudiyeyi Bilmeyen Üniversite Öğrencilerine Ve Mesudiyeli Genç Nesillere olağanüstü bir kültürel varlığa sahip olan bir ilçe'yi Ordunun en güzel İlçelerinde birini tanıtmaktır, Tamer Bey Bana Bu Tür Geziler Yapalım Mesudiyeyi Tanıtalım Dediğinde Nasıl Yapacağız Kimse Gelmez Dedim ilk Başta Ama Sonra Gördüm ki Mesudiye Gençleride Bu Tür Gezilere pek hevesli çıktı. Pazar Günleri Evde Yatarak Kahvede Oyun Oynarak Geçirmek Yerine Mesudiyenin Tarihi Yerlerini Öğrenmek Doğa Havası Almak Herkesin İsteyeceği Bir Şeydir.

 

Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim