OKTAY EKŞİ BASINA SANSÜRÜ ELEŞTİRDİ
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
OKTAY EKŞİ BASINA SANSÜRÜ ELEŞTİRDİ

 

OKTAY EKŞİ REYHANLI OLAYLARINA YASAK KOYAN YARGICA VE SAVCIYA “HAZIRLIK SORUŞTURMASININ GİZLİLİĞİNİ İHLAL EDENLERE KARŞI İSENİZ İŞE ERGENEKON SAVCILARINDAN BAŞLAYIN” dedi.
 
İstanbul CHP Milletvekili Oktay Ekşi, Reyhanlı olaylarının yayınlanmasına yasak konulmasını isteyen Savcı ile bu isteğe uygun karar alan Sulh Ceza Mahkemesi yargıcını,  görevlerini doğru dürüst yapmaya davet etti. 
 
Oktay Ekşi yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: “Reyhanlı’daki katliamla ilgili gerçeklerin kamuoyuna duyurulmasına yasak koyan Sulh Ceza Yargıcına ve bu yasağın konulması için işlem başlatan Savcıya (maalesef artık hangi savcıya Cumhuriyet Savcısı diyeceğimizi tayin edemediğim için ilgilinin sadece “Savcı” olduğunu ifade ediyorum) hitap ediyorum:
 
Hazırlık soruşturmasının gizliliğini ileri sürerek gazetecilerin olay yerinden fotoğraf çekmesini dahi yasaklayan, bilgi almayı, bilgi vermeyi önlemeyi amaçlayan talep ve kararınızın “demokrasi”den zerre kadar nasibi olan hiçbir ülkede yeri yoktur.  Gazeteci elbet görevini yapacak hem fotoğraf çekecek,  hem de alabildiği bilgiyi soruşturmanın gizliliği ilkesini ihlal etmeden- kamuoyu ile paylaşacaktır. Sizin işiniz gazeteciye yasak koymak değil, hazırlık soruşturmasının gizliğine saygı göstermek yani elinizdeki bilgiyi gazeteciyle paylaşmamaktır. Buna rağmen gizliliği ihlal eden olursa soruşturma başlatmak zaten görevinizdir. Eğer hazırlık soruşturmasının gizliliğine aykırı hareket eden birileri hakkında soruşturma açmak istiyorsanız, size buradan suç duyurusunda bulunuyorum:
 
Ergenekon, Balyoz, OdaTV gibi davaların açılmasına sebep olan soruşturma sürecinde, eline geçen belge ve bilgileri ve uyduruk CD’lerin içeriklerini gazetecilere servis yapan Savcılar hakkında işlem başlatınız. Bunu yaparsanız hem hukuk devleti kavramına, hem adaleti yolundan saptırmak isteyenlerin cezasız kalmaması ilkesine hizmet etmiş olursunuz.”
 
Haber Kaynağı: www.orduyorum.com
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim