Mehmetçik Dershanesi Artık Hizmet Vermiyor.
Haber Kategorisi: Eğitim -- Haber Sahibi:
Mehmetçik Dershanesi Artık Hizmet Vermiyor.

 

Mesudiye Mehmetçik Dershanesi Artık Hizmet Vermiyor.
Ordu Jandarma Komutanlığı, Ordu'nun ekonomik ve sosyal yönden en geri kalmış ve bugüne kadar üniversiteye öğrenci kazandıramayan Mesudiye İlçesi'ne 2006 Yılında Dershane Açmıştı.
Modern döşenmiş 4 sınıfı, öğretmenler odası, kantini, bilgi işlem odası bulunan, sabah ve öğleden sonra olmak üzere yaklaşık OKS için 350 ÖSS için 150 olmak üzere 500 öğrenciye ücretsiz olarak hizmet vermeye devam eden Mehmetçik Dershanesi.
2012 Eğitim Yılında Faaliyete Geçirilmedi.
Mesudiye'nin 2006-2011 Yılları arasında Anadolu liseleri ve üniversitelere öğrenci gönderme sayısı 100%75 artış göstermekte idi.
MUAMMER ÖZER
Bu dershanenin açılışına sebep olan ile bu güne kadar eğitim vermesine yardımcı olan çilesini çeken o eşsiz insanlar Binbaşı Gülgün ve Binbaşı Engin Köktürk komutanlarıma tüm Mesudiye liler adına ne kadar borçlu olduğumuz bakın nasıl ortaya çıktı. O eşsiz iki komutan bu memleketin her karış toprağı vatandır, bu vatanda yaşayan her çocuk memleketin ve dünyanın geleceğidir diyerek birçok sıkıntıya göğüs gererek yıllardır sürdürdükleri Mehmetçik dershanesini bu gün kapatanlar inançları gereği bu dünyada olmazsa bile öbür dünyada hesap nasıl verecekler, çocuklarımızın eğitilmemesi, okuyup birşeyler öğrenmemesi karşılarına bilge kişi olarak çıkacaklarına köle olmasını sağlamaya çalışmalarının vebalini yüce rabbim onlara eninde sonunda yaşatacaktır. MUAMMER ÖZER
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim