29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesudiyede Kutlandı.
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesudiyede Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Mesudiye'de  törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalara,Mesudiye Kaymakamı Taner POLAT'ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Cumhuriyet Meydanındaki törende Kaymakam POLAT, Belediye Başkan İsa GÜL ve Mesudiye İlçe Jandarma Komutanı ve Protokolün değerli üyeleri  katıldı.

 

Burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam POLAT, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89. yıldönümünü millet olarak büyük heyecan, mutluluk ve gururla kutladıklarını söyledi. Türk milletinin tarihindeki en önemli kahramanlık destanlarından birinin Kurtuluş Savaşı olduğunu vurgulayan Polat, cumhuriyetin de milletin tarihindeki en önemli değişim ve gelişim dönemi olduğunu kaydetti. Bu sürecin başta ekonomik, sosyal, siyasi ve hukuki olmak üzere hemen her sahada önemli sonuçlar doğurduğunu aktaran Polat, “Bugün Türkiye tarihî birikimi, değerleri, üretim gücü, her alanda yetişmiş insan gücü ve önüne koyduğu 2023 hedefleriyle milletlerarası toplumun en saygın üyelerinden birisi haline gelmiştir. Cumhuriyet döneminin değişik bölümlerinde milletimizin başına musallat edilen terör ve bölücülük olayları, aslında bu gelişmelerden memnun olmayan ve bölgede güçlü bir Türkiye istemeyen dış güçlerin ortaya koyduğu senaryolardır. Bu senaryolar, çeşitli iç sorunlarımızla kamufle edilerek uygulanmaktadır. İnanıyoruz ki yüce milletimiz zengin tarihî birikimiyle, ortak değerleriyle, bu topraklardaki sevgi ve kardeşliğin manevi mimarları Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli'lerin asırlara dayalı seslenişleriyle, Çanakkale’de koyun koyuna yatan atalarımızın ruhlarıyla her türlü güçlüğü aşacak, ebediyen şan ve şerefle yaşayacaktır. Bunun için sadece daha çok sevgiye, daha çok çalışmaya, daha çok eğitime ve daha çok farkındalığa ihtiyacımız var.” dedi.
 
Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.Tören geçişiyle sona eren kutlamalara ayrıca İlçe Emniyet Müdürü,daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askerî erkân ve çok sayıda vatandaş da katıldı. 

 
 
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim