Orduda Orman Yangını
Haber Kategorisi: Ordu -- Haber Sahibi:
Orduda Orman Yangını

 

 

Ordu'nun Gölköy ilçesinde ormanlık alanda üç gün önce başlayan yangın, halen kontrol altına alınamadı.
 
Ordu'nun Gölköy ilçesi Kozören köyünde yerleşim merkezinin yakınlarındaki ormanlık arazide belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, 30 dönümlük bir alanda üç gündür devam ediyor.
 
Çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri ve köylüler yangını söndürmeye çalışırken, İstanbul'da oturan köylüler de köylerine gelerek yangın söndürme çalışmalarına katıldı. İstanbul'dan gelen ve itfaiye ekiplerine yardım eden Seyfi Bölük, köylerinin yanmaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
 
Reşat Çınar adlı vatandaş ise, köyde yangın çıktığını duyduktan sonra geldiklerini anlatarak "Dün gece Ordu'ya geldik. O saatten beri yangını söndürmek için kazma kürekle uğraşıyoruz. Kendi imkanlarımızla bidonlar ile su taşıyarak evlerimize ulaşmaması, bahçelerimizin yanmaması için uğraşıyoruz" diye konuştu.
 
Giresun Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Kınacı, yangınla mücadelenin devam ettiğini belirterek "Yangını kontrol altına alabilmek için çalışmalar devam ediyor. Civardaki belediyelerin itfaiyeleri ve Orman Bölge Müdürlüğümüzün İşletme Müdürlüğü'ne bağlı arazöz ile yangını söndürme mücadelesi devam ediyor" şeklinde konuştu.
 
İtfaiyeler su ihtiyacını ormanlık alana yakın derelerden karşılarken, yangın kısmi olarak devam ediyor. -
 
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim