Mesudiyeli Nükhet OKUTANın Onur Günü
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Mesudiyeli Nükhet OKUTANın Onur Günü

 

Avrasya Yazarlar Birliği'nin 25 Türkçe konuşan ülke ve bölgede düzenlediği "II. Uluslararası Kaşgarlı Mahmud Hikaye Yarışması"nda Mesudiyeli Nükhet OKUTAN İkinci Olarak Haklı Bir Gurur Yaşadı.Türk Dünyası'nın tek edebi uluslararası yarışması olan Kaşgarlı Mahmud Hikaye yarışmasının birincisi de 2008'de düzenlendi.
 
5 Kişilik Bir Jürinin Verdiği Kararda,Birincilik Ödülü Kimseye Verilmemiştir. Yarışmaya katılan hikâyeler arasında, birincilik ödülüne değer metin olmadığı kararına verildi.İkincilik ödülünün iki yazarın eserleri arasında paylaştırılmasına karar verilmiştir. Yarışmaya “Ülker” rumuzuyla katılan Nüket Okutan’a ait “Uluğ Hurtuyah Tas” adlı hikâyeyi, Türk mitolojisine ait değerleri, modern bir anlatım tarzı ve dil ustalılığıyla sunmadaki başarısıyla; yarışmaya “Durna” rumuzuyla katılan Nuri Demir’e ait “Rüstem Ferman’ın Cevherleri” adlı hikâyeyi ise gerek işlediği konu gerekse kurgulamadaki başarısıyla ikincilik ödülüne lâyık görmüştür.Yarışmaya “Ayzıt” rumuzuyla katılan Ayşe Benginur Zengin’e ait “Çamur” adlı hikâyeyi, hem içerdiği kültürel zenginlik hem akıcılığı, hem de ele aldığı konuyu hikâyeleştirmedeki başarısıyla üçüncülük ödülüne lâyık görüldü.
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim