Sarıgül Mesudiyenin Sorunlarını Değerlendirdi
Haber Kategorisi: Mesudiye -- Haber Sahibi:
Sarıgül Mesudiyenin Sorunlarını Değerlendirdi

 

Mesudiye de yapmış olduğum bazı tespitler de ilçenin giderek bitme noktasına geldiğini üzülerek ifade etmek istiyorum. Son iki yıl içerisinde ilçeden göç eden yerli sayısı 40-50 civarındadır bu sayıya tayin olan yabancı memurlar dahil değildir.
 
Mesudiye de eskiden kiralık ev bulunmazken şimdi her mahallede en az üç evden birinde camlarda kiralık ev yazmakta olduğunu bizzat gözlemledim.
 
Son iki yılda Mesudiye'nin kaybettiği bazı kurumları söylemeden geçemeyeceğim. Askerlik şubesi gitti, Köykent ilköğretim okulu kapandı, Mehmetçik Dershanesi kapandı, Devlet hastanesi bitme noktasında, hatta hastaneye değinmeden geçemeyeceğim bu yıl hastaneden 24 personel tayin oldu yerine gelen personel yok röntgen ve laboratuar teknisyeni yok gelen hastalar sevk ediliyor, 8 doktorun çalıştığı bir hastanede personel ve yeterli teknik eleman yoksa doktor ne yapsın, bu konuyu AKP ilçe başkanı Birol Yılmaz ile de paylaştım birlikte hareket edelim ve çözüm arayalım dedim ancak şu ana kadar bir yanıt ve çözüm yok.
 
Ben ana muhalefet partisi ilçe başkanı olarak elimden gelen çabayı gösteriyor ve sarf ediyorum, hastane için gerekli bilgileri İstanbul Milletvekilimiz Sayın Oktay Ekşi ye ve Ordu Milletvekilimiz Sayın İdris Yıldız'a ilettik soru önergeleri verdiler ancak yanıt alınamadı. Ayrıca hastanenin diyaliz ünitesinde çalışan teknik elemanında tayini çıktı yerine eleman atanmadığı takdirde diyaliz ünitesi de çalışmayacak.
 
Ben bir çağrı yapıyorum, iktidarı, muhalefeti, sivil toplum kuruluşları iş adamları bürokratları akademisyenleri muhtarları seçilmiş ve atanmış tüm Mesudiyelileri Mesudiye'nin kurtuluşu için ne yapmalıyız sorusuna cevap bulmaya davet ediyorum. Herkes elini taşın altına koymalı ve düşünmeli, 2023 DDF (Dünya demokrasi forumu) ilçemizde yapılacak eğer böyle devam ederse 2023 yılında Mesudiye ilçesi diye bir ilçe bulamazsınız.
 
İktidar partisi en çok oyu Mesudiye den alıyor ancak iktidarın Ordulu milletvekilleri Mesudiye için hiçbir yatırım yapmıyor. 17 yıl önce başlayan dere yolu niçin bitirilmiyor  AKP   iktidarı 10 yılda başka yerlere 100'lerce binlerce kilometre yol yapıldığını ileri sürerek yol üzerinden kendisini övüyor  90 kilometrelik bizim yolumuz bir türlü bitmiyor. Belediye başkanımız iktidar partisine geçti belki bir şeyler yapar dedik daha kötü olduk. Kusura bakmayın Mesudiyeli dostlar içim çok dolu söyleyeceğim daha çok şeyler var Mesudiye bittikçe içim acıyor içim yanıyor Yavşan köyünün Aşut mahallesinde bulunan yayla suyunu bile elimizden kaçırdık Yokuşdibi'ne gittiği söylentileri var çevrede en pahalı suyu biz tüketiyoruz bu ilçenin insanlarına yazık değil mi. İktidar partisinin Ordu milletvekilleri Mesudiye için neden bir şey yapmıyorlar önümüzdeki seçimlerde neyi yaptıklarını ileri sürerek oy isteyecekler. Ben sadece Ordu milletvekillerini değil tüm ordulu milletvekillerini göreve davet ediyorum ne olur memleketinize sahip çıkın.
 
Mesudiyelileri birlik ve beraberliğe davet ederek tüm hemşerilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum. 
soner DİNÇ
Ağzına sağlık Aslan abi her ne kadar muhalefetten olsan da bu dediklerine karşı çıkacak delikanlı yoktur... Memleketimize yazık olacak görünüşe göre hiç iç açıcı değil..
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim