Potanın Menekşeleri Dolu Dizgin : 80-55
Haber Kategorisi: Spor -- Haber Sahibi:
Potanın Menekşeleri Dolu Dizgin : 80-55

 

Karşılaşmaya İlgi Yoğundu
 
Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda oynanan maçta mor beyazlı basketbol severlerin ilgisi üst seviyedeydi. Menekşelerimiz, Kanadalı oyuncusu Miranda Joy Ayim’in yıldızlaştığı ve baştan sona üstün oynadığı müsabakayı 25 sayı farkla kazandı. Perilerde en skorer oyuncu 17 sayıyla Miranda Joy Ayim olurken; Ayim’i 12 sayıyla Gizem Sezer takip etti. Simay ve takım kaptanı Arzu ise 10’ar sayı ürettiler.
 
Ordusporumuz, karşılaşmaya Münevver, Simay, Arzu, Miranda ve Aynur beşlisiyle başlarken; rakip ASİstanbul ise Hazal, Tuğba, Ayşe, Arzu ve Selenay beşlisiyle başladı. Potanın Perileri, mücadeleye arzulu ve etkili başladı. Maçın ilk beş dakikasında 10 sayı üreten Periler, bu periyotta Simay, Arzu ve Miranda ile bulduğu sayılarla ikinci periyoda 12 sayı farkla 22-10 önde girdi.
 
Hem coştular hem de coşturdular
İkinci periyotta da güzel oyununu sürdüren Potanın Menekşeleri, bu bölümde etkili şutlarla bulduğu sayılarla bu periyodun ilk bölümünü 32-17 önde geçti. Periyodun ikinci bölümünde de Gizem ve Arzu’nun pota altında sergiledikleri performansla oyun üstünlüğünü elinde tutan Periler, soyunma odasına 42-30 önde giden taraf oldu. Tribünlerdeki taraftarlar, Perilerin ortaya koydukları mücadele ve seyir zevki üst seviyede olan oyunlarını nefeslerini tutarak seyrettiler.
 
Fırtına ikinci yarıda da sürdü
İkinci yarıda da oyun hakimiyetini elinde bulunduran Potanın Perileri, üçüncü periyodun ilk beş dakikasında rakibini baskı altına alırken; bu bölümü 58-35 önde geçti. Periyodun ikinci bölümünde sadece 3 sayı bulan mor-beyazlılar, son periyoda 18 sayı farkla 61-43 önde giren taraf oldu.
 
Maç sonu büyük coşku
Son periyotta rahat bir oyun ortaya koyan Potanın Menekşeleri, ikili mücadelelerde yaptıkları top çalmalardan buldukları sayılarla periyodun ilk beş dakikasında ASİstanbul takımına sadece bir sayı bulma fırsatı tanıdı. Son beş dakikada Gizem, Beril ve Melis üçlüsünün ürettikleri sayılarla maçtan 80-55 galip ayrıldı ve puanını 21’e çıkarttı. Maç sonunda taraftarlar, Perilere sevgi gösterilerinde bulunurlarken; takımdaki coşku görülmeye değerdi
Bu habere henüz yorum yapılmamış
Bu habere yorum yap
Ad - Soyad E-Posta Web Site Yorumunuz
 
 

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür.

Site İçeriğinin Bir Kısmı veya Tamamının Kopyalanması Yasal İşlem Sebebidir.Tüm Hakları Saklıdır. Kullanıcı Yorumlarından Site Yönetimi Değil, Yorum Yapan Gerçek Kişiler Sorumludur. Her Kullanıcının IP Adresi Yasal Zorunluluk Nedeni İle Kayıt Altına Alınmaktadır.

Açılış Sayfan Yap - Sitene Ekle - Favorilerine Ekle - Künye - Bülten - Sponsorlar - Reklam - Sağlayıcı - Site Kuralları - Ulaşım - İletişim